PODCAST #12 TOMÁŠ HAJZLER - Jak jsme se posunuli, o cestě Ruskem, klimatu, změně lidí i Marxovi

  zhlédnutí 21,249

Petr Mára

Před 11 měsíci

Tomáš Hajzler - Do osmnácti žil relativně poklidným životem obyvatele malého východočeského městečka. Pak se několik let toulal po světě, aby to po návratu zkusil daleko dotáhnout.
Dotáhl to až k syndromu vyhoření. Proto „přehodil výhybku” a začal se věnovat tématu nové práce a prospěšnosti podnikání. Dnes vydává knihy, píše, přednáší, vyhledává a propojuje firmy, které kladou vyšší smysl nad vydělávání.
Odkazy:
hajzlert
www.tomashajzler.com
www.peoplecomm.cz
Témata, která jsme probrali:
❓ Jak jsme se posunuli od našeho posledního setkání
❓ Jaká byla cesta vlakem přes Rusko
❓ Co dnes dělá?
❓ Jaký je Tomášův pohled na otázku klimatu?
❓ … a řada dalších témat, která vychází z našich předchozích podcastů
🔥 Nový Petr Mára Podcast je tu a vedle CSposts jej naleznete i na dalších platformách 🔥
🎙 Apple Podcast / iTunes - podcasts.apple.com/cz/podcast/petr-m%C3%A1ra-podcast/id1470035287
🎙 Spotify - open.spotify.com/show/2s9ftrCzCa0qBoGogyfzog?si=DaS2M8cLSRWAybjRKJh0NQ
🎙 Google Podcast - www.google.com/podcasts?feed=aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5zaW1wbGVjYXN0LmNvbS9GYzQ5QUtFQg
🎙 Overcast - overcast.fm/itunes1470035287
🎙 Pocket Casts - pca.st/f9z5
Archív starších podcastů:
Snídaně s… - podcasts.apple.com/cz/podcast/sn%C3%ADdan%C4%9B-s/id455686349 / vimeo.com/petrmara
bistro digital - podcasts.apple.com/cz/podcast/bistro-digital/id511892928 / vimeo.com/petrmara
Digit.cz - csposts.info/flow/BKX-E5brQa1Le0JS9bdUIA

🔥 Odběr kanálu
csposts.info/flow/SgFxc7dM_mjQIC0zxn1zqw
☝🏼 Doporučené aplikace, služby a gadgety, které používám, včetně slev ☝🏼
👉🏼 kit.co/petrmara 👈🏼
Kamera a střih: kouzelník 🙏🏻 Marek Niessner
👉🏼 marek_niessner 👈🏼
👉🏼 marekniessner.com 👈🏼
Odebírej můj newsletter
👉🏼 www.petrmara.com/#newsletter 👈🏼
Více:
petrmara
petrmara.page
Ask.fm/petr_mara
petrmara
petrmara.com
Hudba: dyalla - Inquisition
👉🏼 soundcloud.com/dyallas/inquisition 👈🏼

Komentáře
David Bárta
David Bárta Před 8 měsíci
Myslím si, že jsou zde temata, na kterých se človek neshodne i když se podkají dva inteligentní lidé. Třeba jako zde človek co rozumí ekonomice a technologie a zelený Marxista, který si myslí, že je fajn lidem vzít svobodu. :D Velmi zjednodušeně :) Jinak Tomáš je evidentně sečtělý, ale jeho myšlenky se mi jednoduše příčí, protože už historie dokázala, že Marxovy myslenky jsou v reálném světě neproveditelné a na jeho zákledech stála společnost s více jak sto miliony mrtvých. Přečtě te si komunistický manifest. Řekl bych, že zelený komunismus je reálná hrozba. Kde ne lidi s dobrými úmysli, ale političtí sociopati jej využíjí pro novou diktaturu a omezení svobody.
Aleš Buchálek
Aleš Buchálek Před 8 měsíci
Spousta veci co zaznely davaji k momentalni situaci s covidem neskutecny smysl.. Treba je toto ta predpovidana vec z videa kde se maji lide sjednotit a nejet jen konzum. Zalezi jak moc tomu lide porozumi a dle toho bude mira nasledku. Diky za skvele podcasty
Jaroslav Kohout
Jaroslav Kohout Před 9 měsíci
Skvely. Polarita nazoru je hrozne dulezita abychom na chvili vystrcili hlavu z nasich socialnich bublinek a poslechli si s respektem co ten druhej nam chce rict. Diky za tuhle polaritu!
viczvedavy
viczvedavy Před 10 měsíci
mrzí mě, že do toho mára moc mluví, důležité je naslouchat než reagovat na odpovědi druhého, a o to víc to platí při podcastu, nechal bych víc mluvit hosta a neříkal ano, rozumím, nebo jo jo, apod slova na doplnění, dost mi to narušuje poslouchání podcastu, soustředím se co říká host a jen v pozadí slyším ehm,hm, ano apod....... jenom říkám co bych zlepšil, jsi zvyklý natáčet vlogy, takže tam člověk musí kecat, ale podcast by měl být hlavně o hostovi, ale klidně o obou, jen neskákej lidem do řeči, tady ještě dobrý, u jardy homolky to bylo mnohem horší a mluvíš strašně rychle, takže mi přijde, že ten podcast jen tak neplyne, ale jako kdyby už spěchal a hrozně mi to brání vstřebávání informací co říkáš, né že bych je nestihl, ale nemám čas o nich popřemýšlet, ale s tím mám problém i já, jinak skvěly podcast, jen si myslím, že konstruktivní kritika by ho mohla ještě posunout ;)
WhiteWald
WhiteWald Před 10 měsíci
Člověk kterého bych mohl poslouchat hodiny. Perfektní rozhovor, prosím o další s panem Hajzlerem. :)
TrakároLiuny
TrakároLiuny Před 10 měsíci
21:30 skutečně jsme schopni fakticky ověřit spoustu MeToo? :D
Pavel Kubíček
Pavel Kubíček Před 10 měsíci
Zatím nejlepší multitématický a přátelský rozhovor. Jen tak dál. Díky za tento druh obsahu. 🙏
Michal Nevřala
Michal Nevřala Před 11 měsíci
Uzasne video, opravdu téma které jsem si naplno užil. Dokázal bych to poslouchat opakovaně. Moc se stotožnuji se s názory. Jen tak dal 👌
Veronika Kyčera
Veronika Kyčera Před 11 měsíci
Já věřím spíš na kolibříka. Růst a rozvoj nás dostal tam, kde teď jsme. Nevěřím na spásnou technologii, která problémy lidstva vyřeší. Takových "technologií" je možná schopen Bůh, ale my smrtelníci...? Nevím, no. Za mě radši ten kolibřík. -) Ale hezky se poslouchalo.
Petr S.
Petr S. Před 11 měsíci
Krasna ukazka diskuze, kde i dva odlisny lidi mohou diskutovat a navzajem se respektovat. Byt to pod nejakym clankem, skonci to hejtem jako svin. 🙁 Klobouk dolu... Byt nesouhlasim uplne ani s jednim. 😀 A ten zaver byla uplna pecka, tak by to melo byt!
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
K tomu, jak fungují soc. média, co dělají s námi a co s demokracií, jsme se nedostali. Ale doporučuji ke shlédnutí v podání S.B Cohena: csposts.info/cd/video/3NOZu6pnsZN6va8
Hon zek
Hon zek Před 11 měsíci
Nejlepší rozhovor, co zatím byl
Martin Vymětal
Martin Vymětal Před 11 měsíci
Čím se člověk obklopuje, co studuje a čím se „živí”, to tvaruje jeho mysl a srdce. Tomáš je obklopený zprávami o krizi, křižovatkách a konci lidstva, Petr zase žije ve světě informací techno-optimismu a dobrých zpráv o filantropických miliardářích. Tomáš vidí řešení ve skromnosti a seberegulaci, Petr v rozvoji, růstu a částečném podvolení se běhu věcí. Nádherná přátelská diskuse obou kluků je balzámem na duši a nechává možnost každému udělat si vlastní obrázek bez porážky jednoho nebo druhého. Cesta kolibříka mi přijde jako rozumná.
Wes Peace
Wes Peace Před 18 dny
Skvělý komentář přesně , je vidět jak každý žije v tech určitých svých informativních bublinách , faktem však zůstává ze celou dnešní společnost tvorime my sami všichni do jednoho ti mocní i ti bez moci , starci i děti , takže svým způsobem pravdu mají oba , ale záleží vlastně na te pravdě když každý věří čemu chce ? S příchodem určité uměle inteligence Mezi námi která nedokáže správně uchopit důsledek svých obchodních rozhodnutí bude vlastně záležet na pravdě ?! ... a jak ta pravda vlastně vypadá ?! .. jak se muže jeden s druhým shodnout když se potkají dva a realita toho jednoho bude vypadat úplně jinak než ta realita druhého ?! ... pakliže jsme se dokázali srovnat se vším co se v historii stalo budeme opakovat stejný chyby ?! .. Jediné z historie co víme ať už byla jakákoli je jasné ze z utrpení se člověk nejvíc naučí , takže krize ať už v jakémkoli měřítku je asi pro nás vlastně dobře takže ať si kazdej děla asi co chce ať má moc nebo spi pod mostem, protože dnes už souběžná sirokouhlá společnost neexistuje (Tím nemyslim šuplíky a obory kam jsme se zařadili ) ...
Bohdan Paar
Bohdan Paar Před 11 měsíci
V tomto podcastu jsi mluvil o kvantovém počítači. Jen drobné upřesnění. Doporučuji www.aldebaran.cz/bulletin/2019_44_kva.php Výsledek z kvantového počítače je exaktní, není to jen s “nějakou” pravděpodobnosti. Ta NEJ výhoda spočívá v paralelním řešení matematické úlohy oproti klasickému počítači, kde se úloha řeší sériově. Představ si krysu zavřenou do bludiště. Klasický počítač hledá cestu z bludiště ven tak, že se vždy musí vydat po jedné cestě a pokud je slepá, tak se vrátí a vydá se po jiné cestě, než najde tu správnou cestu. Kvantový počítač to řeší tak, že se krysa vydá najednou všemi cestami. Je to trochu o fyzice, jak funguje kvantová částici - viz interference, superpozice, provázanost (entaglement).
Lukáš Černý
Lukáš Černý Před 11 měsíci
Nejlepší podcasty u nás! 🤩 Příští host by mohl být Roman Přikryl..
Daria Gross
Daria Gross Před 11 měsíci
Tak teď nedokážu myslet na nic jiného, než na ty všechny globální problémy. Jak se dá tento svět vůbec zachránit? Ale děkuji mockrát za tak skvělý podcast!
Ladislav Devečka
Ladislav Devečka Před 11 měsíci
Zatiaľ najlepší podcast, poprosím si ešte ďalšie podcast s Tomášom. Díky
Radek Lust
Radek Lust Před 11 měsíci
Moc pěkný rozhovor. Upřímně se mi do něj nechtělo, protože Tomáš je na mě moc "negativní". Super zajímavé. Nemusíme se shodnout, ale porozumět si.
GhostherGaming
GhostherGaming Před 11 měsíci
Petře, fantastický rozhovor. Zajímavé myšlenky, které, jak sám říkáte, tam někde vzadu zůstanou už navždy. Děkuju za něj. Jen malá výtka... Přijde mi, že jste daleko od mikrofonu a občas vás v sluchátkách není dobře slyšet. Děkuju. ☺️
tomáš lejsek
tomáš lejsek Před 11 měsíci
Ach jo... Škoda, že si Petr pozval do podcastu ubrečeného marxistu... Kéž by mu došlo, že vše co kázá, tak tu bylo vyzkoušeno a opravdu to nebylo nic pěkného. Navíc z principu to nemůže dopadnout jinak! Moderní ekonomie (například už marginalistická revoluce) zcela vyloučila všechny hlavní ekonomické teze Marxe. Nerozumí ekonomii, mluví o svobodě a přitom mluví o nutnosti paternalismu. Čerpá každodenní informace z extrémně levicového Guardianu a hlavně bůůů Brexit, bůůů Trump, bůůů Bolsonaro. Prý se máme inspirovat téměř komunistou Sandersem, ach jo :/
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
Věř mi, Tome, že si nepřeju nic víc než abych se mýlil. Zatím to tak ale nevypadá :-(
Michal Němec
Michal Němec Před 11 měsíci
Za me nejlepsi podcast roku.
Petr Medek
Petr Medek Před 11 měsíci
48 let? :O
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
Narodil jsem se 1971. Považuji to za podstatnou informaci, neboť většina toho, čemu se věnuji a co se mi děje, je poplatná mé fázi života. Kdyby mi bylo 25 nebo 75 zajímaly by mě jiné věci a/nebo bych k nim přistupoval dost jinak. Život funguje v přirozených fázích, cyklech a rytmu. Brát je v potaz, pomůže člověku s klidem, přítomností, radostí.
FORREST FIGHT!
FORREST FIGHT! Před 11 měsíci
Po tomto rozhovoru... asi si pořídím pejska
Pavel Cifreund
Pavel Cifreund Před 11 měsíci
No tvl, tohle by se dalo poslouchat celej den, ač jste toho probrali spoustu, tak si myslim, ze jste neprobrali skoro nic z toho co vsechno víte a o co se zajímáte, ale prostě skvělé 🙂
TheSouthczCZ
TheSouthczCZ Před 11 měsíci
Ahoj Petře :) Chtěl jsem se zeptat jestli bude nějaké video nebo tvůj názor na Apple TV+ díky!
Honza Pučálek
Honza Pučálek Před 11 měsíci
Pro mně nejlepší rozhovor ze série podcastů. Díky moc Tomášovi Hajzlerovi za šíření myšlenek a názorů a za všechnu práci, kterou v tomto ohledu dělá, ať se jedná třeba o projekt Slušná firma! Určitě budu rád za pokračování a třeba rozebrání menších částí s více detaily. Každopádně diky!
Jakub Hubicka
Jakub Hubicka Před 11 měsíci
Skvělé, díky
Michal Doubek
Michal Doubek Před 11 měsíci
To je balzám na duši. Každé setkání Tomáše a Petra je inspirující už od doby prvních snídaní a je neuvěřitelný, že Tomášovi holky už jsou tak velký (přijde mi to jako včera, když o nich vykládal jako o miminkách). Je to střet dvou velmi odlišných světů (kdy vlastně jeden o druhém v podstatě ani neví, protože mají mezi sebou online zeď, jak popsal Tomáš na konci) a je neskutečně důležité, aby lidé uměli mezi sebou diskutovat bez vzájemného útočení, ale spíš se snahou pochopit toho druhého. Chápu, že je to časově náročné, ale když něco spolu opět vymyslíte, budu nadšený. Díky za myšlenky!
Pietro
Pietro Před 11 měsíci
Jeden z mála hostí, ktorého kouknu až dokonce 👍🙂 Díky
Petr Kaiser
Petr Kaiser Před 11 měsíci
Myslim si, že tohle by si zaslužilo tak 5-ti hodinovy podcast. Petr ma nadsení, když se baví s Tomášem a Tomašova upřimnost diskutovat a ta seriozost s jakou k tomu přistupuje je skvěla. A o ani s jední uplně nesouhlasím , ale takhle by měla dneska vypadat diskuse, která někam vede a obhatí všechny zúčastněné. SUPER TO BYLO
Jan Burdík
Jan Burdík Před 11 měsíci
5hodinový. "-ti" za číslovkami je hrozný nesmysl. Pět-ti naštěstí ještě lidi nepíší...
Lukáš Rejl
Lukáš Rejl Před 11 měsíci
Zajímavý rozhovor a rozhodně příjemné vybočení z klasické bubliny dřívějších hostů. K Petrem zmíněnému tématu ekonomického řešení některých problémů doporučuji shlédnout a zamyslet se nad skvěle zpracovaným videem Why billionaires won't save us. csposts.info/cd/video/0Llxp390pIWAx8k
Lukáš Brůna
Lukáš Brůna Před 11 měsíci
Díky za velmi zajímavý rozhovor
irwinkagron
irwinkagron Před 11 měsíci
Díky za tento podcast!! Snídaně mě vždy bavily a proto jsem rád, že jste se zas sešli a něco nahráli. Nedávno jsem si vzpomněl na díl Kostel při debatě o svobodě a hodnotách. :)
Radoslav Holotňák
Radoslav Holotňák Před 11 měsíci
Dufam ze bude pokracovanie s Tomašom
Sáva Arabadžiev
Sáva Arabadžiev Před 11 měsíci
Petře, pokud by jsi chtěl v budoucnu někdy více otevřít téma jako rodina, výchova až klidně po dětskou delikvenci apod. Neváhej se na mě obrátit, věřím, že by to mohlo být zajímavé setkání. Mohu Ti nabídnout trochu více nahlédnout do této oblasti.
Tomáš Mrkáček - freestyle calisthenics & street workout
Tomáš Mrkáček - freestyle calisthenics & street workout Před 11 měsíci
Je z podivem, že ten marxista se sám odkazuje na knihy od Harariho a Jareda Diamonda, kteří oba zcela jasně identifikují jako ten největší prů*er v dějinách lidstva neolitickou revoluci. Petr Mára se o tom dvakrát zmíní, ale marxista to přejde jako něco vcelku nedůležitého a blábolí dál o naprosto podružných věcech, které ale mají původ právě v této neolitické revoluci. Přitom i Marx s Engelsem si uvědomovali, že zemědělství způsobilo tragédii nevídaných rozměrů, a dá se to v jejich textech najít. Místo krutého a značně frustrujícího uvědomění, že civilizace založená na zemědělství je z podstaty neslučitelná s přirozeností člověka a jakoukoli udržitelností a že se s tím v tomto stádiu nedá NIC dělat, je samozřejmě snazší hledat spásu v nějakých filozofických konceptech, které se už tisíce let snaží najít nějaký lék na civilizaci, přitom jim uniká právě ta podstava - přechod z lovu a sběru na zemědělství.
Tomáš Mrkáček - freestyle calisthenics & street workout
Tomáš Mrkáček - freestyle calisthenics & street workout Před 11 měsíci
@Radovan Wicha Nesouhlasím :) Ty změny neprobíhají několik desítek let, to jen většina lidí nemá tu schopnost dále dohlédnout. Principiálně je to stále to samé od vzniku prvních civilizací cca 6000 let zpátky...jen se trochu mění kulisy, ale průs*r zůstává stále stejný. Diskutovat o tom nemá smysl především proto, že tobě se má teze z principu nelíbí, proto je snazší ji odsoudit. Mě se emocionálně také nemusí líbit, že bychom měli žít tak, jako před neolitickou revolucí, to ale nemá naprosto nic společného s tím, jaká je pravda.
Radovan Wicha
Radovan Wicha Před 11 měsíci
Tomáš Mrkáček - freestyle calisthenics & street workout Nesouhlasim. Cely proces neolitizace probihal nekolik tisic let. Nyni se vsak bavime o zasadnich zmenach za nekolik desetileti. Ale nema smysl o tom diskutovat s nekym, kdo napise takovy komentar.
IngSharky
IngSharky Před 11 měsíci
Dobrý podcast, vďaka ;)
Petr Velinský
Petr Velinský Před 11 měsíci
Super edukativni rozhovor. Bylo by fajn kdyby Tomas udelal debatu i s Petrem Ludwigem
Jan Burdík
Jan Burdík Před 11 měsíci
Změna už probíhá: btctip.cz/co-je-bitcoin/ ankap.urza.cz
František
František Před 11 měsíci
Dobrý den Petře, mohu se zeptat na váš názor, co se týče těchto informací?: csposts.info/cd/video/lt-orLGspHx2mcU&feature=share&fbclid=IwAR0Ru2LXgXh84YLF2q0F1NTr_0JFDA6dIf5Kw5xSHMO0MdBUexToslVeKFw Děkuji!
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
Když se člověk ponoří do podstaty fungování korporací a začne ideálně už v pozdním středověku, dozví se věci, nad kterými chvíli lape po dechu, neboť vše je najednou jinak, než jak to dnes chápeme.... ale pak líp rozumí, jak svět funguje a dovede se v něm lépe zorientovat.
Daniel Kopejtko
Daniel Kopejtko Před 11 měsíci
Tomáši, máte ten život fakt těžkej...
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
Mně těžkej nepříjde. Mně přijde, že je to život. A v životě se střídá lehkost s tíhou. Jinak tvořím, co mě naplňuje, trávím čas prakticky pouze s lidmi, s kterými souzním, nedojíždím do nějakého ohlupujího zaměstnání, nepotřebuju vlastnit, co by mě vlastnilo, moje vztahy mi dělají radost,...
Marek Řídký
Marek Řídký Před 11 měsíci
Pro nepříliš nadané, kteří nepochopili, rád přeložím: T.H. chce omezit svobodu, zrušit demokraci, vyvolávat občanské nepokoje, demontovat kapitalismus a prahne po silném vůdci, který tohle všechno uskuteční. Příští podcast by mohl být o nějaké skvělé appce, co nás nejrychleji dovede zpátky do totalitního vězení a báječném telefonu na kterém si u toho budeme dělat radostná selfíčka... Podle reakcí to vypadá, že by takový podcast uvítalo hodně lidí.
Marek M.
Marek M. Před 11 měsíci
Trosku mi vadia Petrove ťahy: hovorím to správne? Dobre som sa vyjadril atd. Sú to frázy predajcov, pre mna už otrepané ale ešte stále ich to tak učia na tých predražených kurzoch. Inak supeer
Denis Slávik
Denis Slávik Před 11 měsíci
Perfektné. Viac podcastov s Tomášom 👍
Vojtěch Kouba
Vojtěch Kouba Před 11 měsíci
Díky za rozhovor a z komentářů pod videem bohužel musím usoudit, že kvalita followerů kanálu je přímoúměrná jejich počtu. :( Obávám se Petře, že i přes Váš dobrý úmysl využívat technologie k pokroku lidstva můžete podporovat jednoddušší lidi (viz některé SPD komentáře níže), který nekoukaj dopředu :( Taky děkuji za navázání na původní snídaně, které byly super...
Radovan Wicha
Radovan Wicha Před 11 měsíci
Nejlepsi podcast z cele serie. Konecne poradny a hluboky vhled do vazneho problemu, pred kterym se stale zaviraji oci a kvuli businessu neni vule jej resit. Kontrast k vsem predchozim podcastum, ktere byly jen a jen o businessu, zisku a nekonecnem rustu. Nechapu, proc musi HDP vzdy jen rust a pokud neroste, je zle. Podivejme se na to bezuzdne plytvani vsude kolem - jidlo, elektronika, odevy ... neustale niceni zemedelske pudy, atd. Velky respekt panu Hajzlerovi.
Petr Mára
Petr Mára Před 11 měsíci
Díky! Zajímavé bude sledovat další podcast, kde k HDP také zabrousíme, ale z jiného úhlu 👍🏻
Jakub Pohl
Jakub Pohl Před 11 měsíci
Hodně dobrej rozhovor, zase jeden z řady na zamyšlení. Jsme rád, že jsi Petře začal dělat tyhlety podcasty. Je super poslouchat zajímavé názory od různých lidí, kteří vidí svět úplně jinak než většinová masa.
Martin Laštovka
Martin Laštovka Před 11 měsíci
Ten člověk musí být nešťastný. Takovou dávku negativního postoje už jsem dlouho neviděl. Některé myšlenky OK, ale celkově je to šílená depka. Ve spoustě věcí s nim nesouhlasím a myslím si, že nemá pravdu. Petrův pohled je mi rozhodně bližší.
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
@Martin Laštovka Díky Martine. Hlavně za ten respekt. To je nedostatková komodita. Těší mě, když ho někde zahlédnu :-). Krásné svátky!
Martin Laštovka
Martin Laštovka Před 11 měsíci
@Tomas Hajzler Díky za Vaši reakci. Každý se snažíme žít, jak nejlíp umíme. Pokud Vy jste spokojený s tím jak žijete, tak jedině dobře. Na mně to působilo moc depresivně, ale to je můj pohled. I když s Vámi v mnohém nesouhlasím, tak Vám děkuji za tenhle rozhovor. Občas se hodí si poslechnout s respektem i jiné názory, které nás přivedou k určitému zamyšlení. Ať se Vám daří.
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
Už jsem psal výše: Žiju, jak umím - tak, aby můj život byl užitečný a pokud možno radostný. Snažím se žít tak, abych se za sebe nemusel stydět. Z informací o hrozbách, kterým čelíme, mi logicky dobře není. Musel bych být psychicky nemocný nebo nevzdělaný, aby to se mnou nic nedělalo. Jinak tvořím, co mě naplňuje, trávím čas prakticky pouze s lidmi, s kterými souzním, nedojíždím do nějakého ohlupujího zaměstnání, nepotřebuju vlastnit, co by mě vlastnilo, moje vztahy mi dělají radost,.. Takže jestli jsem nešťastný? Někdy ano, někdy ne. Mám to asi jako Goethe: „Žil jsem velmi šťastný život. Ale nepamatuji si ani jediný šťastný týden.
pavel nice
pavel nice Před 11 měsíci
Hodně zajímavé téma ." Příběh " V téhle rovině jsem o životě nikdy nepřemýšlel a přitom je to tak trefné .Díky.🌐
Michal Mariak
Michal Mariak Před 11 měsíci
Cena obleceni neni problem ale množství jo. Mnohdy je lepší mít jedno kvalitni 10let než 5 nekvalitnich mikin
lambdamen
lambdamen Před 11 měsíci
Tomáši, šlo by prosím některá Vaše tvrzení podložit daty? Minimálně Vaše verze ruských reálií se naprosto rozchází s mými zkušenostmi. Doba dožití 75 je utopie, chlast omezili ale vaše statistika předpokládám vychází jen z prodaného alkoholu. To co vypálí doma a s rizikem do sebe vylejou tam nemáte. Chápu, jel jste vlakem, viděl posun, ale negeneralizoval bych.
lambdamen
lambdamen Před 11 měsíci
@Tomas Hajzler Děkuji za vysvětlenou. Pracuji ve firmě, která dodává hardware k železničním výhybkám mimo jiné i do Ruska, a tedy tak pozitivní zkušenosti nemáme. Těším se na Vaši další knihu, Peníze nebo Život mi toho do života dala před lety spoustu.
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
Průměrná naděje na dožití ruských mužů: 1994 - 57 let, 2014 - 65 en.wikipedia.org/wiki/Health_in_Russia#/media/File:Russian_male_and_female_life_expectancy.PNG - Já jsem v Rusku 2 roky žil, pak jsem se tam 4 x vrátil. Mám tam přátele. Teď jsem strávil měsíc ve vlaku nejnižšší třídy obklopený stovkami obyčejných Rusů. Něco jsem si o tom zjistil. Na tom stojí má zkušenost a má tvrzení.
Petr Diviš
Petr Diviš Před 11 měsíci
zajímavý filozofování
Jaroslav Hajn
Jaroslav Hajn Před 11 měsíci
Tenhle rozhovor jsem si neuzil... Tomáši? Třeba máš hodně co předat, ale.... Užíváš si vůbec svůj život? Úplně bez energie.... tvá realita je taková jakou si ji vytvoříš, soustředění na problémy se problémy nevyřeší.... pocitově dost negativní projev ..... Ale děkuji za rozhovor :-)
Jaroslav Hajn
Jaroslav Hajn Před 11 měsíci
TomášI, teď jsem narazil na parádní rozhovor, doporučuji a sdílím csposts.info/cd/video/tpOjt7Ffr6mf1bs
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
@Jaroslav Hajn To víš: Ve společnosti jsou guruové (ti, kteří vědomě pracovat se svými pocity) a pak my ostatní. Já jsem rád, že jsem rád.
Radovan Wicha
Radovan Wicha Před 11 měsíci
Jaroslav Hajn Jezisi, co jsou to za plky. Ja vam vubec nerozumet.
Jaroslav Hajn
Jaroslav Hajn Před 11 měsíci
Jj rozumím...... když to dopustíš, aby Tě to tak ovlivnilo.... ovlivňuješ pak shodně své okolí... asi ještě nepracuješ vědomě se svými pocity... Osobně si myslím, ze pozitivně naladěný človíček, co žije v souladu se světem má mnohem větší dar měnit a hlavně tvořit. Ale to je můj pohled :-)
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
Rozhovor jsem si užil. A to hodně. Mám Petra rád, bylo fajn s ním zase pobýt. Tím spíš, že v rozdělené společnosti se dva lidi s tak rozdílnými zájmy nemají možnost potkat. Jinak mé celkové naladění ovlvňuje to, že dokončuji po sedmi letech knihu analyzující moderní společnost: www.peoplecomm.cz/dobry-zivot Tomu, co jsem za tu dobu zjistil, by se usmíval jen psychický nemocný člověk. Není to vůbec dobrý. A já mám dvě děti.
Jan Horník
Jan Horník Před 11 měsíci
Přijde mi zajímavý, jak jsou komentáře pod videem polarizovany. Od popiratelu oteplování přes spotřebitele po levicové posluchače. Mně přijde fajn, že se navázalo na starou linku videí v novém kabátku. Jen je to trochu moc obsahu do málo času. Proto je to možná tak neucesane.
Petr Šach
Petr Šach Před 11 měsíci
Super debata. Tomas umi hezky popsat problemy dnesni spolecnosti. Pokud jde o celospolecenskou zmenu, tak ale kolektivistcke (levicove) reseni z principu selhava. Je videt, ze Petr chape vic realisticky prirozenou sobeckost lidi a ekonomicke principy. Osobne se priklanim k nazorum, ze je treba oddelit (privatizovat) skolstvi od statu(soucasneho systemu), aby mohlo dojit ke zmene evolucni ne revolucni. To je ale prace na generace, takze to spis vidim na technologickou revoluci, co popisuje Petr.
Miroslav Mušálek
Miroslav Mušálek Před 11 měsíci
Proč ty obavy ze změn klimatu?!
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
@Michael Šilhavý Kopíruji kousíček z knihy, na které dělám, kde o tom kousek je. Jinak se fakta (měření, analýzy, statistické modely, příčiny/důsledky) dají dost snadno dogůglovat. Samotného mě překvapilo, jak snadné to je. Díky ... John Perkins Marsh, americký kongresman, patřil k prvním lidem, kteří mluvili o tom, že lidská činnost mění planetární klima. To bylo před 160 lety. Jak šel čas, přibývali další a další. Dokonce i ropné společnosti, které nesou na změně klimatu hlavní vinu, předpověděly klimatické změny vcelku přesně už v osmdesátých letech. V roce 1982 se v tajné interní zprávě Exxonu hovoří explicitně o tom, že těžba ropy a její spalování mění planetární klima. V jiné, podobně utajované interní analýze popisuje Shell v roce 1988 pravděpodobné dopady na klima, včetně zvýšení hladiny moří, okyselování oceánů a lidské migrace. Zlomovým bodem obratu v celosvětovém úsilí o přísnou, vědecky založenou globální dohodu byl rok 1988. V tomto roce překonalo lidstvo hranici 350 ppm CO2 v atmosféře a před americkým kongresem vstoupil James Hansen, ředitel Goddardova Institutu pro studium vesmíru NASA, s tvrzením, že si je „na 99 procent jistý“, že se s lidskou činností pojí „velmi skutečný trend k oteplování“ planety. V listopadu 1988, se také uskutečnilo první zasedání Mezinárodního panelu o klimatické změně na půdě OSN. Hned další rok 1989 předpověděla OSN katastrofu, v případě, že se lidstvo nebude tématu globálního oteplování věnovat.....
Michael Šilhavý
Michael Šilhavý Před 11 měsíci
Tomas Hajzler já nepopíram ničení planety a škodlivý vliv člověka, jenom jsem se setkal s názorem, že konkrétně CO2 nemusí být hlavním důvodem. Sám jste myslím ve videu řikal, že v minulosti již byly mnohem vyšší hodnoty v atmosféře. K oteplování skutečně dochází, jen prostě nevím, zda-li se nejedná o normální střídání fází extrémních teplot, je přeci známo, že planeta již za svou historii prošla mnohem vyššími teplotami, než které jsou dnes. Zkoumat vývoj teplot za posledních 100-200 let je v horizontu doby existence planety přeci uplné nic.
Miroslav Mušálek
Miroslav Mušálek Před 11 měsíci
@Tomas Hajzler bude jen konec, to neni tak zle :)
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
@Michael Šilhavý Už jsem tu psal, že existují "názory" v naší domovině prezentované předním českým klimatologem Václavek Klausem: (viz 3 z jeho nejprovařenějších bonmotů: ”Globální oteplování způsobené lidmi je nesmyslná fikce."; "Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci."; “Po mnoha skandálech s falšováním dat vůbec není jasné, zda k nějakému jednoznačnému trendu vývoje globální teploty dochází.”) a pak jsou "fakta" - např: www.ucsusa.org/resources/1992-world-scientists-warning-humanity z roku 1992 a pak verze 2 z roku 2017: www.scientistswarning.org - Já doporučuji si o tom něco zjistit, ať se takhle neztrapňujete. Přeci jenom je 12/2019. Jsme sice v Česku, ale i tady to časem pochopíme. Nebojte, bude to rychlý. To, že jsme v p****i nebo tím směrem zrychlujeme, je jasné už dlouho, od roku 1988 je to jisté.
Michael Šilhavý
Michael Šilhavý Před 11 měsíci
Tomas Hajzler a vy CO2 vidíte jako jeden z hlavních problémů, které způsobují změny klimatu, oteplování apod.? Jsou totiž dva protichůdné názory a já pořád nevím, jestli je někde důkaz o škodlivosti CO2 pro atmosféru a jeho vlivu na klimatické změny.
Tomáš
Tomáš Před 11 měsíci
Ten chlap vůbec neví, co mele. Já bych mu ukázala krizi, sebral bych mu barák a nechal ho spát přes zimu venku, aby nemusel přemýšlet nad tím, že je v ovzduší větší koncentrace oxidu uhličitýho než před 48 lety. Nechápu kde se rodí tyhle moudra o globální hrozbě, která reálně neexistuje. Dejchat můžu furt a že by lidstvo bylo nějak zdegenerovanější kromě mentální stránky pár jedinců, než třeba před 100 lety se mi fakt nezdá. Reálnej svět je venku teď a tady a ne v imaginárních představách co by kdyby a za 30, nebo 40 let. Věř mi že za 30 let se každej zasmějeme tomu, co lidstvo plodí za katastrofický scénáře v dnešní době. Neuškodilo by mu vůbec vytvářet reálnou práci, jenomže z toho rozhovoru je mi úplně jasný, že je to totálně nepraktickej člověk co by nepostavil ani boudu pro psa. Víc přemýšlet a míň číst katastrofický romány, který existujou jenom za účelem získání pozoronosti, nebo penež. Petr Mára z něj musí mít taky dobrou prdel ty kráso.
Radovan Wicha
Radovan Wicha Před 11 měsíci
Ezekiel Mrcas n No a prave tim, co jste uvedl dokazujete, ze o zminenych problemech nic nevite a nepremyslite o nich. A kdyz, tak hlavne pod vlivem medii, ktera siri informace, ktere konvenuji s vasim utvorenym nazorem. A to je potom betonova zed, ktera se boura velmi tezko. A o historickem kontextu radeji ani nemluvte, protoze o nem nemate ani paru.
Tomáš
Tomáš Před 11 měsíci
@Radovan Wicha Je to tak, jsem jenom prostej člověk, kterej používá hlavně selskej rozum. Máte pravdu, místo knížky jdu radši s klukama na pivo, nebo si jdu zasportovat, ale necejtim se nějak ochuzen. A myslim si že i mám dostatek rozumu na to, abych dokázal filtrovat věci, o kterých vim jenom povrchní informace a díky zdravýmu úsudku a základnímu historickýmu kontextu dokážu posoudit, že globální oteplování je mediální bublina. Nehledě na to, že motivace spousty těchno aktivistů jsou hlavně s cílem finančního zisku.
Radovan Wicha
Radovan Wicha Před 11 měsíci
Ezekiel Mrcas no a prave ta sectelost vam zatracene schazi. Rekl bych tak nanejvys priloha Sport a Blesk. Jinak byste se nemohl tak hloupe vyjadrit v tom svem puvodnim komentari.
Tomáš
Tomáš Před 11 měsíci
@PapirovaHyena Já mám čtyřletýho syna a v životě pro mě není nic důležitějšíhé než jeho budoucnost. Jestli mi chcete poradit jak ho vychovávat, klidně se nechám poučit.
PapirovaHyena
PapirovaHyena Před 11 měsíci
@Tomáš Kde berete jistotu, že vaše tvrzení jsou ta správná? Jste trochu mimo. Za 30 let vás možná tak akorát budou proklínat, že jste nezačal něco dělat ještě než jste byl starej dědek. Mám jen naději, že vaše děti budou menší ignoranti než vy. Nejde o to někomu vzít barák nebo auta a nechat ho spát venku. Jde o to, že jeden člověk nepotřebuje deset baráků a 4 auta, žít v plastové bublině a mít u prdele.
djbutcher003
djbutcher003 Před 11 měsíci
Skvělé, inspirující k zamyšlení. Krásný match dvou hlav kterým to pálí. Oba máte různorodý, pestrý pohled na věc. Hvězdičku navíc v tomto povídání tomu dává viditelný kamarádský vztah a podobná nota. Žádný vyumělkovaný rozhovor. To pak ze zkušenosti se debatuje úplně samo. Určitě ještě někdy zopákněte. :)
Martin Kaspar
Martin Kaspar Před 11 měsíci
Výborný rozhovor, nakonec lidí snad pochopí, že ten bazén, 3 auta, 2 chaty apod. nepotrebujou. Minimalismus je určitě styl života, který je potřeba mezi lidi rozšířit. :)
Miroslav Mušálek
Miroslav Mušálek Před 11 měsíci
ani ne
Vasa Kouba
Vasa Kouba Před 11 měsíci
Doufám v brzké pokračování...
Runa
Runa Před 11 měsíci
Wow, tak tohle byl hodně silný a hluboký rozhovor 👍 Řekl bych jeden z nejlepších podcastů co jsem vůbec slyšel. Díky za to a přimlouvám se i za další pokračování.
Petr Palarčík
Petr Palarčík Před 11 měsíci
S nadšením sleduji většinu podcastů, ale tohle važně nejde. Každý člověk může mít jiný názor, ale přirovnání zde jsou opravdu tristní, některé názory hodně mimo realitu. Fail místy na úrovni dezinformačních webů :D Palec dolů.
Petr Palarčík
Petr Palarčík Před 11 měsíci
@Tomas Hajzler Mě se žije naopak opravdu dobře :) Jak se žije vám s tou negací a dezinformacemi? Koukal se na Váš IG a tak nějak si to ještě propojil s tímto rozhovorem. Máte naučenou hezkou reakci na "negativní" komentáře, ale zkuste to i inteligentně. Žije se tak líp ;)
Radovan Wicha
Radovan Wicha Před 11 měsíci
Ktera prirovnani vam pripadaji tristni? To by me fakt zajimalo. Pro mne to byl naopak velmi hluboky a promysleny vhled do danych problemu.
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
Každý máme svou realitu. Já se v životě naučil se neposmívat tomu, čemu nerozumím. Buď se tomu snažím porozumět nebo jdu od toho. Doporučuji, Petře, zkuste to. Žije se tak líp.
Česká Bavorská
Česká Bavorská Před 11 měsíci
Respekt kluci, že se pouštíte do filosofie a snažíte se hledat řešení dnešních problémů. Doufám, že dáte další podcasty!
Tomas Konopac
Tomas Konopac Před 11 měsíci
OK dík za váš názor na můj příspěvek :)
Martin Brada
Martin Brada Před 11 měsíci
"Dělám toho klasicky blíženecky hromadu." Proboha...
Ondřej Procházka
Ondřej Procházka Před 11 měsíci
Super!! Velmi zajímavé a pravdivé. Pojďme s tím kluci něco udělat. Pojďme ten konec my 3 odvrátit... Uděláme to pro naše děti a děti našich dětí. Je nějaká možnost? Myslím že ne. Sami to nedáme...
Radovan Wicha
Radovan Wicha Před 11 měsíci
Viz ten krasne ilustrujici pribeh o kolibrikovi.
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
Pro mě je jednou z nadějí: www.gndforeurope.com - jinak ulice, žaloby, petice, tlak na ředitele zeměkoule.
George Siuda
George Siuda Před 11 měsíci
Díky chlapi. Jsem rád, že jste. Řekl bych - moje krevní skupina. Moc zajímavé povídání. Jsem řidič autobusu a tahle práce mě baví. Vím, že je to prospěšné pro ostatní. Mrzí mě, že jízda busem je pro někoho "jízda sockou". 😊 - IVECO, nízkopodlažní, s klimatizací, možné zaplatit platební kartou... 😉 Ale chápu to. Lidi to tak mají. Je potřeba Upgade systému. Kolony aut- poloprázdné autobusy... Něco je tu fakt špatně.
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
Já děkuju za podobné komentáře ze skutečného života.
Václav Král
Václav Král Před 11 měsíci
Ještě jinak, jeho některé názory mne přímo děsí...
Václav Král
Václav Král Před 11 měsíci
@Tomas Hajzler ale já nepopírám přece vliv člověka na životní prostředí, byť je otázkou, jak velký je. Nicméně nejsem zastance těch, co byť třeba nevědomky chtějí prosadit zásadní omezení a jakýsi downgrade Evropanů a přitom okolo se dějí šílená zvěrstva (myšleno mimo Evropu). Co třeba jít cestou kde když se projdu v létě městem, tak u toho nevypotím 10l vody a neumřu vedrem, páč přesně tohle se mi třeba v lese nestane. Nemusím hned kvůli zmírnění dopadů vlivu člověka zdražovat lidem dopravu či energie, měnit systém na něco ekoterororistického atd... a také nehnat změny jen pro některé, kteří si to z nějakého důvodu nechají líbit. Je nás tu 7.6 mld a necelá 1mld to má odskákat? Že se někdo zblázní a že má dosah na šíleně a slabé politiky? To fakt ne. To je dost děsivá představa.
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
@Václav Král Proč? Protože je 12/2019, a protože změna klimatu zpsůobená člověkem tak, že se planeta stává neobyvatelnou není teorie, ale fakt. Takže proto. P.S.: Dědictví hlavního českého klimatologa Václava Klause je mocné. Zde jsou tři z mnoha jeho mouder: ”Globální oteplování způsobené lidmi je nesmyslná fikce."; "Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci."; “Po mnoha skandálech s falšováním dat vůbec není jasné, zda k nějakému jednoznačnému trendu vývoje globální teploty dochází.”
Václav Král
Václav Král Před 11 měsíci
@Tomas Hajzler třeba ty klimatické teorie. Proč má člověk tendenci upínat se jen na jednu teorii a potlačovat další? A v důsledku toho i "vybízet" k "revolucím" pro změnu systému s pramalou úvahou dopadů na obyvatele Evropy, která je teď oslabena slabými populistickými představiteli. Alespoň tak to s mého pohledu vypadá. Netvrdím, že by se nějaké pozitivní změny v oblasti klimatu s některými šílenými návrhy nestaly, ale za jakou cenu? Nepochybuji o tom, že pozitivních zásahů do změn klimatu se dá dosáhnout mnoha různými způsoby a nemusíme kvůli tomu uvrhnout obyvatele Evropy do nějakých nežádoucích diskomfortů.
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
Které?
Václav Král
Václav Král Před 11 měsíci
Nesouhlasím s mnoha názory toho pána... Ale pěkné poslouchání.
Ondřej Machálek
Ondřej Machálek Před 11 měsíci
Václav Král není přece cílem souhlasit, nebo mít názor "černá/bílá" je důležité se nad tím zamyslet a zvolit si vlastní cestu.
Zdeněk Burian
Zdeněk Burian Před 11 měsíci
Velice zajímavé 👍
Fox Terrier
Fox Terrier Před 11 měsíci
Podcast o ničem... hodina a čtvrt blekotání. 🤯
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
Psal jsem výše. Když nerozumím, snažím se porozumět nebo jdu pryč. Tečka.
Jakub Karas
Jakub Karas Před 11 měsíci
komentář o ničem ✌️
Daniel Havlík
Daniel Havlík Před 11 měsíci
Tomáše Hajzlera jsem potkal měsíc zpět v Patagonia Prague a je to dost inspirující a zajímavý člověk, s chutí jdu koukat.. Díky, Petře✌️
Th3 Sht3p1c
Th3 Sht3p1c Před 11 měsíci
Upřímně to jméno mu nezávidím :D ale podcast vypadá zajímavě, už se těším až si ho poslechnu
Th3 Sht3p1c
Th3 Sht3p1c Před 11 měsíci
Tomas Hajzler dobře tak to jo, zajímavé.
Radovan Wicha
Radovan Wicha Před 11 měsíci
Proste jste jen hloupy clovek, kteremu takovy rozhovor jiste urcen neni.
Tomas Hajzler
Tomas Hajzler Před 11 měsíci
Nevím, jaké jméno myslíte. Pokud Hajzler, tak původ je v Hausler = chalupník. Pochází z východočeských Sudet.
Marek Ztracený - Vítr do plachet - film Gump
3:14
Marek Ztracený
zhlédnutí 368K
Lil Nas X - HOLIDAY (Official Video)
2:48
LilNasXVEVO
zhlédnutí 38M
Pavel Moric | Štěstí není pro každýho
46:50
Rváči S Osudem
zhlédnutí 248K
Tomáš Hajzler - Trochu inak s Adelou
18:16
RTVSOfficial
zhlédnutí 12K
Marek Ztracený - Vítr do plachet - film Gump
3:14
Marek Ztracený
zhlédnutí 368K
Lil Nas X - HOLIDAY (Official Video)
2:48
LilNasXVEVO
zhlédnutí 38M
Honest iPhone 12 Commercial
8:03
RØB
zhlédnutí 6M
Did Intel Fool Us?
5:05
Techquickie
zhlédnutí 491K
Tik Toks Only Girls Will Understand
11:23
SSSniperWolf
zhlédnutí 1M
when ps5:
0:45
kracc bacc
zhlédnutí 227K
The First Folding Screen Tablet!
9:13
Marques Brownlee
zhlédnutí 2M
WHO HAVE I BECOME...?
22:25
emma chamberlain
zhlédnutí 4,2M
M1 MacBook Review + Mac Mini
11:59
Dave Lee
zhlédnutí 1,4M