BMW i3 - PROČ HO VE MĚSTĚ BUDETE MILOVAT? [4K]

  zhlédnutí 32,148

Petr Mára

Před rokem

Děkujeme společnosti BMW za zapůjčení BMW i3 a podporu naší tvorby
#bmw #i3 #spoluprace
🔥 Odběr kanálu
csposts.info/flow/SgFxc7dM_mjQIC0zxn1zqw
☝🏼 Doporučené aplikace, služby a gadgety, které používám, včetně slev ☝🏼
👉🏼 kit.co/petrmara 👈🏼
Kamera a střih: kouzelník 🙏🏻 Marek Niessner
👉🏼 marek_niessner 👈🏼
👉🏼 marekniessner.com 👈🏼
Odebírej můj newsletter
👉🏼 www.petrmara.com/#newsletter 👈🏼
Více:
petrmara
petrmara.page
Ask.fm/petr_mara
petrmara
petrmara.com
Hudba: Ukiyo - Something Like This (feat. FEELDS)
👉🏼 soundcloud.com/ukiyoau/somethinglikethis 👈🏼

Komentáře
cernochvole
cernochvole Před 4 měsíci
Kruci, tohle je ale video o ničem :D
Martin FFOX
Martin FFOX Před 5 měsíci
Ahoj, škoda že jsi neměl i3 s rexem, tam se dojezd dá docela hezky prodloužit
Tomáš Palíšek
Tomáš Palíšek Před 8 měsíci
Ještě by to chtělo reality a politiku. "no hnutí ano jsem nikdy moc nemusel pak jsem zjistil že Andrej Babiš používá iphone a od tý doby si náramně rozumíme. A teď si dáme recenzi toustovýho chleba kterej dává smysl a pak vám povim v čem je čapí hnízdo ojedinělý a proč byste tam měli ject na víkend celá rodina i se svojí prababičkou. Jinak na benzím mám taky affiliate kdybyste potřebovali natankovat"
Pigik Prasatko
Pigik Prasatko Před 10 měsíci
Karbon se nedá recyklovat. Já nechápu kam na to furt chodíš, že karbon se dá lépe recyklovat než ocelové nebo hliníkové plechy. Podstup alespoň základní edukaci prosím
Pigik Prasatko
Pigik Prasatko Před 10 měsíci
Nový video? Koukám na to po více než roce a je to "nový video"? Hmm
Radovan Burkovič
Radovan Burkovič Před 11 měsíci
Jo, jo, BMW i3. Malá Tesla, dnes už nejen do města (to byla ještě v roce 2016 s původní malou baterkou www.hybrid.cz/test-bmw-i3-mala-tesla-nejen-do-mesta). Díky té 42 kWh baterce a rychlonabíjení a chlazení baterií je to už meziměsto. Málo se to zdůrazňuje, ale do stejného prostoru, kam kdysi narvali jen 22 kWh (označení 60Ah) - pro jízdu využitelných maximálně 18,8 kWh - dali později u BMW 33 kWh (označení 94Ah) - využitelných 27,2 kWh - a dnes 42 kWh (označení 120 Ah) - využitelných 37,9 kWh. BMW udává různé vymyšlené spotřeby typu 13 či 14 kWh/100 km, je fakt, že 15 je docela reálných, pokud nepřekračujete předpisy. S autem není problém jezdit rychle, ale třeba při 130 km/hod. ukáže okamžitou spotřebu 22 kWh/100 km, kdežto ve městě při padesátce kolem 6 kWh/100 km. Hodně záleží na zvoleném módu Eco+, Eco či Sport a řidiči. Já s ním byl spokojen. I z hlediska vožení nákladu. Na jedničku prošlo testem odvozu běžného zahradního nábytku v sestavě 4 polohovací křesla a velký stůl, z něhož jsem jen odšrouboval nohy. Židle naležato na sebe a stůl na dlouhou hranu na stojáka vedle nich. Stačilo pouhé sklopení zadních sedadel.
Lukáš Pacoň
Lukáš Pacoň Před 11 měsíci
Jenže ta i3 má jeden velký problém a to je uhlíkový monokok. Takže když to ve městě bouchnete někam na ten monokok, tak je to okamžitě velký problém. B můstek neexistuje, říká se B sloupek. Tohle mi přijde jen bussines video, příprava špatná. Recyklace že má být 90%? To je nesmysl, uhlíkový kompozit se prakticky nerecykluje, protože je to strašně drahé.Hliníkové díly jsou taky problém, proč se toho asi Audi a Tesla zbavuje? Protože se to hrozně špatně opravuje. Tohle auto je právě do města díky těmto vlastnostem naprosto nevhodné. Je to postavené z materiálů jako supersport, ale není to super sport, takže se to nehodí vlastně skoro nikam.
Rudolf Cerny
Rudolf Cerny Před 11 měsíci
Nedávno se mi povedlo v něm taky svést a byl jsem nadšený. Známý má to auto od začátku prodeje a říkal, že zatím nulové investice do auta a kapacita baterií stále hlásí 100%...
splatter9
splatter9 Před 11 měsíci
Neni futuristický, je akorát hnusný :-D
Mirek Kouba
Mirek Kouba Před 11 měsíci
Stejne otevirani dveri ma napriklad mazda RX 8
Josef Burda
Josef Burda Před 11 měsíci
Mirek Kouba a bude mít i nový elektromobil od Mazdy ...
MARTHY
MARTHY Před 11 měsíci
Ahoj Petře. Díky za pěknou recenzi. Tohle bude asi moje úplně první reakce na jakékoli video na CSposts :) Na konci sis přál koment a tady je. I3 je dle mého názoru nejlepší elektromobil do města. Výkonem, rozměry a především kvalitou zpracování. A to je téma, které mohlo zaznít, protože zaznělo u Tesly 3. Nebo třeba rozdíl v používání oproti tebou testované Tesly 3. Rozdíl elektromobilu od automobilky, která 100 let vyrábí auta a ví jak se to dělá, narozdíl od vizionářských “pokusů”, kde ke kvalitě chybí know-how a praxe. Díky bohu za Teslu, protože bez ní by tu nebyla ani i3, ani eTron. Ale bylo by fajn, aby Tesla spojila síly s německou špičkou a společně vytvořili něco fenomenálního. Resp. měli to udělat na začátku. Už dnes je jasné, že elektřina jako taková budoucnost nemá a zastíní ji jiná technologie. BMW i3 je totiž v první řadě BMW. Radost z jízdy. Proto aby sis zapnul vyhřívání sedadla zmáčkneš prosté tlačítko. Nehledáš nic v menu. Jezdíš a to daleko bezpečněji, protože vše je po ruce. To souvisí úplně se vším. S ovládáním infotaimentu, klimatizace, čehokoli. Skrývání ovládacích prvků je trend život ohrožující, protože je to hloupé rozptýlení řidiče, který ztrácí pozornost. U BMW všechno lícuje, funguje, nikde nic nefouká, nepadá. Jestli je i3 eko? Žádný elektromobil není eko. To je pouze PR demagogů. Výfuk má. Ale má ho v Mostě. Ale koncept jak vzniká i3 od počátku je promyšlený a proto mi dává největší smysl i po těch 5 letech. Že je drahý? Ano, drahý je a není pro každého. Jako většina BMW aut nebo motorek. A samozřejmě se bude daleko hůř ojeté prodávat, protože ta technologie je “in progress”. Ale elektromobily nejsou ani ekonomicky výhodné. Přepočítávání úspory za palivo je hloupý trik výrobců pro naivní potenciální kupce. Jsou to auta pro nadšence a já osobně je vnímám jako alternativu. Diesel se chová jinak, benzin se chová jinak. Výkonný elektromobil je prostě fantastická záležitost především na zábavnou jízdu. Jestli chce někdo ušetřit, ať si nejdřív spočítá amortizaci. Nechápu, proč lidé řeší kolik auto žere, když to není vůbec hodnota peněz, které to auto za x let opravdu stálo. BMW i3 je fantastické auto do města nebo třeba pro člověka, který pár km do Prahy dojíždí a ani nemusí na dálnici, jako já. Zaparkovat kdekoli ve městě zdarma je krásný bonus. K tomu, že není pro každého jsem se vyjádřil výše. Kvalitní auta a motorky od prémiových značek prostě dražší jsou. Protože jsou prostě lepší a kvalitnější.
Jiří Drahoňovský
Jiří Drahoňovský Před 9 měsíci
Vtip je v tom, že bude eko. Kdežto dízl/benzín eko z principu nikdy nebude. V tom je ten vtip. Nyní nejsme ani zdaleka na 1% penetrace. Prozatím musíme spoléhat na komín v Mostě, ale pořád lepší odsiřený, monitorovaný komín, než tisíce vyklepaných DPFek v průměrně 14 let starých dízlech. Do pár let v německu, do 20-30 u nás bude uhlí konec. Během této doby se zvýší penetrace třeba na 10%? možná víc, možná míň, možná vodík(spíš ne) a tou dobou už bude ten mix ze soláru(mrkněte na Muskovi solární tašky, ne panely, tašky), z větru, z jádra. To, že to dneska má vejfuk v Mostě, neznamená, že tam bude i zítra. A to je to co Vy stále nevidíte. Ale lidé jako Musk už to viděli před 10 lety :)
Rudolf Masnica
Rudolf Masnica Před 11 měsíci
csposts.info/cd/video/3LKetomGbax2qas doporučuji
Lukáš Vynikal
Lukáš Vynikal Před 11 měsíci
Čau Petře, jj, kamarád Lukáš se koukal a díky za Tvé prohlédnutí;-) Jen nevím, jestli ta i3 nenajde většího pochopení až po zkušenostech s TM3:-))) dobrá práce! Lukas
Petr Mára
Petr Mára Před 11 měsíci
😊👍🏻
Milan Bukáček
Milan Bukáček Před 11 měsíci
Přiznám se, že mě se naopak už od počátku íčka od BMW líbila. i8 naprostá parádička a i3 jak bylo řečeno ve videu super městský auto. Osobní zkušenost nemám a asi ani mít nebudu, ale rozhodně můj favorit v elektroautech.
Eduard Hlava
Eduard Hlava Před 11 měsíci
Auto samozřejmě fajn, ale zaujalo mě to fashion ladění - žlutý řemínek u AW a první knoflíček u košile taky žlutý. :-D
mirek hruby
mirek hruby Před 11 měsíci
Mám i3 od dubna (8měsíců - 12tis km) a miluju ho. Používám jej denně a ostatní auta doma jen stojí s minimálním využitím akorát na víkendy mimo město a někdy jedu i 100km na chatu raději v i3 než v Passatu.
Akcelerace Videoblogy
Akcelerace Videoblogy Před 11 měsíci
Už vidím tu poradu na importu BMW. “Ten Petr Mára... on tam má pořád tu Teslu nebo ten e-tron.” “Taky tam měl iPace.” “O to je to horší. Musíme se s nim domluvit, prodeje i3 klesají, udělá nám nějaký ten virál.” “Sežene ho Žaneta z marketingu a půjčíme mu na pár dní jeden kus, pak se to pohne, lidi mu věří.” Pořádá ukončena, Butovice a místní fast foody čekají... :) Jinak samozřejmě skvělé video, i3s je fantastické auto, perfektní pružnost a hlavně se mi líbí, ze je skoro celé z uhlíkových vláken. To znamená extrémně nízké těžiště. Mimochodem i3s má stejnou výšku těžiště jako třeba Lexus LFA nebo Porsche 911 GT3 RS. Měl jsem i3s na týden a jeden den jsme si dali závod s kamarádovou M2. Byl jsem v šoku, jak to drží stopu.
Jan Vojta
Jan Vojta Před 11 měsíci
Myslíš, že bys mohl do budoucna vyzkoušet Citigoe iV? Bylo by to zajímavé porovnání, co vlastně člověk dostane za daleko méně peněz. Jinak super video. ​​​​​​​
Daniel Gago
Daniel Gago Před 11 měsíci
@Jan Vojta csposts.info/cd/video/rbOi16d5cW6p09E
Daniel Gago
Daniel Gago Před 11 měsíci
@Jan Vojta na tomto kanále budú prémiové produkty (to sú Petrove slová), takže Tesla, e-Tron, BMW i3, to je OK, ale dajaká malá lacná Škodovka... V takej sa asi už 20 rokov neviezol... :-) Keby tak Mercedes EQC... To by si určite dal povedať, alebo aspoň VW ID3, v najhoršom aspoň originál VW e-Up.
Jan Vojta
Jan Vojta Před 11 měsíci
@Daniel Gago No sice je o dost levnější, ale zajímal by mě Petrovo názor a jeho porovnání.. :)
Daniel Gago
Daniel Gago Před 11 měsíci
To je príliž lacné. Na to sú tu iní testeri (Elektro Dad).
Hr Store
Hr Store Před 11 měsíci
Gratuluji ke 100k...✌
David Petřík
David Petřík Před 11 měsíci
Hlavně aby majitel nezapomněl jezdit na emise www.idnes.cz/pardubice/zpravy/elektromobil-emise-vysoke-myto-bmw-i3.A191016_130900_pardubice-zpravy_mvo :)
Tomáš Petr
Tomáš Petr Před 11 měsíci
Super video, díky! Sám zvažuji nákup starší I3 94ah, nemá tady někdo zkušenosti s dojezdem této varianty? Děkuji!!!
Richard Baudisch
Richard Baudisch Před 11 měsíci
Blbé je to, že když někdo chce nastoupit dozadu tak řidiče uškrtí na pásu(když se nestihne odpoutat) :-)
Frank Fox
Frank Fox Před 11 měsíci
Shrnutí pěkné, ale ocenil bych více záběrů samotného auta + nějakou ukázku jízdy. I tak palec nahoru!
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před 11 měsíci
Frank Fox Skočte si na stream.cz, tam má Koubek v meziplynu pěkně udělanou recenzi.
Frank Fox
Frank Fox Před 11 měsíci
@Pavel Flajšhans Souhlas, i tak by to video bylo ale zajímavější pro ty, kdo o něm zas tolik neví (těch bude většina). Pár záběrů tam sice bylo, ale na můj vkus relativně málo.
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před 11 měsíci
Ono to není tak ani o tom testu samotného auta (těch si můžete najít desítky), jako spíše o smyslu, proč si ho pořídit a proč to auto může pro někoho dávat smysl.
Lukas Z
Lukas Z Před 11 měsíci
Ahoj, doporučení na další díl PODCAST. Zkus kontaktovat Honzu Řežába. Myslím, že by to mohl být velice zajímavý díl.
Martin Belobrad
Martin Belobrad Před 11 měsíci
Super, jen škoda, že zrovna o autu nemluvíš u toho auta nebo v něm. Je na škodu sedět pořád ve studiu
Josef Burda
Josef Burda Před 11 měsíci
Jan Malý u aktuálního modelu nelze již REX s generátorem na benzín pořídit. Byl pouze ve verzi 60Ah a 93Ah. Aktuální verze s 120Ah (42kWh) baterií již nenabízí v Evropě s REXem.
Jan Malý
Jan Malý Před 11 měsíci
+1! Petře pokud bude víc recenzí EV tak by stálo za to točit recenze v autě, jako to dělají všichni ostatní! + nepadla zmínka o možnosti benzínového motoru jako generátoru DC. Díky :)
Michal Zigo
Michal Zigo Před 11 měsíci
Napadlo mě něco podobného. Proč ve videu o autě je cca. z 80% záběr na Petra ve studiu?
Miroslav Balsanek
Miroslav Balsanek Před 11 měsíci
Tak trosku Multipla :)
TK
TK Před 11 měsíci
nebo Hyundai Matrix
Jakub Zábranský
Jakub Zábranský Před 11 měsíci
Příjemně mě překvapilo, jak u nás měšťáci udělali z i3 policejní vůz.
zacjetoholoket
zacjetoholoket Před 11 měsíci
Z autařského pohledu velmi slabé video. V podstatě se člověk nedozví nic, co by nenašel v marketingových materiálech BMW. A termíny jako B-můstek nebo třeba kolečko od infotainmentu?! 🤣 Příprava nula, výsledek nula
Pavel Šedivý
Pavel Šedivý Před 11 měsíci
Bohuzel musim souhlasit. Za me zatim nejslabsi video.
Ondřej Dvořák
Ondřej Dvořák Před 11 měsíci
Ta návaznost zadních dveří na přední je dobrá kvůli bezpečnosti, kdy děti nemohou omylem či v nesprávnou chvíli zadní dveře otevřít a tak to celou dobu má pod kontrolou rodič vepředu. Aspoň tedy hádám, že to takto funguje. 🙂
Marek Sýkora
Marek Sýkora Před 11 měsíci
@Pavel Flajšhans Tak jistě. Proti třídveřovým to samozřejmě pokrok je.
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před 11 měsíci
Marek Sýkora To je pravda, ale to je stejný problém jako u všech 3 dveřových aut.
Marek Sýkora
Marek Sýkora Před 11 měsíci
Což se naopak při havárii a potřebě dostat lidi rychle ven může naopak ukázat jako obrovská nevýhoda, když bude něco s těmi předními dveřmi a nepůjdou otevřít.
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před 11 měsíci
Vitězslav Košťál Ano, ten “B-sloupek”, který zpevňuje karoserii je schován v zadních dveřích.
Vitězslav Košťál
Vitězslav Košťál Před 11 měsíci
Ještě bych řekl, že to i pomůže pevnosti auta, kdy se dveře do sebe zaklesnou a auto je tím v případě nárazu pevnější... (aspoň mi to tak přišlo z pohledu na video otevírání dveří)
Tomas Konopac
Tomas Konopac Před 11 měsíci
Dojezdová jednotka na benzín je velké plus a může spoustě lidí zachránit cestu :)
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před 11 měsíci
Jednak už pro Evropu se nedodává a jednak instalací benzínového motoru přijdete o tu bezstarostnost s autem, kdy k autu se můžete chovat jako k televizi. Zapnout a jet a o nic se nestarat. Tady už je taková hustota nabíječek, že se mi nikdy nestalo, že bych někde zůstal viset.
CestujKlasikou
CestujKlasikou Před 11 měsíci
..takhle dlouho jezdí i3 .. Lukáš Vynikal?
Stavby Kroča s.r.o.
Stavby Kroča s.r.o. Před 11 měsíci
Mám ho od Ledna, take variantu i3s s 42kwh baterkou a vše co jsi řekl platí. Dojezd po městě min 200km(hodně svižně) až 260km(jizda dle rychlostních limitů) na dalnici to pada na 160km (140km/hod) nabijeni uplně v pohodě dnes po D1 kazdych 20km 50kwh nabijecka a po Brně a Praze plno i někde zadarmo.
Stavby Kroča s.r.o.
Stavby Kroča s.r.o. Před 11 měsíci
Carlos taky super. Co baterka? Drzi? Co podvozek? Kamosi co maji BMW klasicke furt nejake problemy. Ja jinak hybridy od lexusu a toyoty (firma a doma) a servis nulovej, ale opravdu nic.!!
Carlos
Carlos Před 11 měsíci
@Stavby Kroča s.r.o. já koupil 3 roky starou za 430k bez daně... spokojenost
Stavby Kroča s.r.o.
Stavby Kroča s.r.o. Před 11 měsíci
Pavel Mráz asi ano, pro lidi nebo firmy ktere kupuji nova auta to neni zas tak moc rozdil ale jinak by za to clovek mel auta na 15let dopredu..
Pavel Mráz
Pavel Mráz Před 11 měsíci
Díky za odpověď. Cenovky jsou adi hlavní problém prosazení se elektromobility u nás 🤔
Stavby Kroča s.r.o.
Stavby Kroča s.r.o. Před 11 měsíci
Pavel Mráz Hrozná, nesmysl.!! 1.1 bez dph. Pozadal jsem za firmu o dotace a schvalili mi 0,32mil tak se to zlepsilo ale i tak 0,8 bez dph za auto do mesta.. clovek musi byt trochu magor na auta. Jinak to smysl neda..
Stanislav Kominek
Stanislav Kominek Před 11 měsíci
Dobrý den Petře, bylo by dobré ve videu zmínit, ze i3 není tak úplně čistý elektromobil, protože, jestli jsem dobře hledal informace, ma také spalovací motor, který, byť neslouží k pohonu, dobíjí baterii.
Pravoslav Krabec
Pravoslav Krabec Před 11 měsíci
Stanislav Kominek Varianta REX se již nevyrábí pro EU trh
zacjetoholoket
zacjetoholoket Před 11 měsíci
Jen pro upřesnění je v REXu dodatečný generátor na benzin, který neslouží k přímému pohonu, ale k dobití akumulátoru, takže takový range extender
Tomáš Andrýsek
Tomáš Andrýsek Před 11 měsíci
Dělají dvě verze. Čistě jen bateriovou a REX. REX verze má benzínový motor.
Stepan Kunc
Stepan Kunc Před 11 měsíci
I3 bylo moje první elektrické auto, které jsem měl půjčené a které mě přimělo nad elektromobily vážně přemýšlet. Čeho si na tomto autě cením proti konkurenci jsou hlavně materiály jako hliník a karbon, který snese i menší ťukance, krásný vzdušný interiér a zábavná jízda. Rád bych se zeptal majitelů na servisní náklady, pač přece jen toho není tolik co by se muselo servisovat. A zkušenosti z REXem?
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před 11 měsíci
Dzamik Dzami To všechno vím. Proto tam lezu do menu 2x do měsíce a beru průměr za nějakou dobu (a za běžných teplot).
Dzamik Dzami
Dzamik Dzami Před 11 měsíci
Rex sa uz nerobi, mam 94Ah problem s dojazdom nebol, nabijacky su vsade viz appka plugshare
Dzamik Dzami
Dzamik Dzami Před 11 měsíci
Servisne menu ukazuje vyuzitelnu kapacitu. Ta kolise podla teploty hlavne ked v zime auto parkuje vonku. Treba si tie udaje zapisovat a sledovat dlhodobjesie. Jednorazovy pohlad hovori o kapacite pri aktualnej teplote.
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před 11 měsíci
@Martin Skotnica Jak sis tu kapacitu měřil? Já mám po 3 letech a 70 tisících km pokles z 29,8 kWh na 28,6 kWh (dle servisního menu).
Martin Skotnica
Martin Skotnica Před 11 měsíci
Stepan Kunc nove modely už mají takové kapacity baterek, že už bych REXe fakt neřešil. Do města úplně stačí i to, co mám teď. Po 5 letech baterka cca na 80-85 %.
Attila Szabó
Attila Szabó Před 11 měsíci
Chcem sa opýtať či aj u vás v čechách je taká obrovská nenávisť voči elektromobilom ako na slovensku?
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před 11 měsíci
@Spazik86 Ano, máte pravdu. Dnešní elektroauta jsou cenově na úrovni plochých TV před 20 lety ve srovnání s tehdejšími CRT TV. Bude to ještě pár let trvat a dnešní "bohatí" nadšenci musí zaplatit masovou výrobu pro všechny. Jinak brzdiče potkávám taky. Hlavně ty, co šetří každou kapku benzínu. Já jezdím s i3 po dálnici 140-150 km/h a pořád potkávám osobáky, co předjíždí kamion o 1-2 km/h rychleji. Nebo ve městě, kde já už jsem o 50 metrů vepředu a za mnou se teprve pomaličku rozjíždí, aby to moc nežralo a přitom sníží kapacitu křižovatky o polovinu.
Marek Sýkora
Marek Sýkora Před 11 měsíci
@Spazik86 To je sice pravda. Ale jde o to, aby zjistili, že jim to nepomůže ani pro "lepší" public relations, protože ty elektrovehikly prostě v Česku vůbec ekologické nejsou. Až na tom budem s jaderkama jako Francouzi, tak se u nás elektroauta přehoupnou z té špinavé strany na čistou, ale dneska jsou to jen uhláky, horší než diesely. A jde o to, aby to došlo i takovým Lídlům a Glóbusům, které pro stejné PR budují nabíječky pro ta elektroauta a je jim u zadnice, že tím jen zhoršují emise CO2. Až to bude každému jasné, tak se ani tyhle molochy nebudou předhánět vycházet elektropopelníkům vstříc.
Spazik86
Spazik86 Před 11 měsíci
Myslím že většině lidí u nás jsou EV tak nějak u prdele. Protože cenově na ně má zatím tak horních 10k jako geekovskou hračku nebo druhé/třetí auto do rodiny... Nedávno jsem teda zažil, jak borec v malém EV (asi Fiat nebo co to bylo) jel na široké rovné silnici první třídy, kde se jezdí okolo 100-110km/h jel cca 70km/h (asi mu to víc nejelo, nebo jel na spotřebu, nevim) a brzdil tak autobus náhradní autobusové dopravy ČD a kolonu aut za ním...
Marek Sýkora
Marek Sýkora Před 11 měsíci
@Pavel Flajšhans Dětinské jsou argumenty zastánců elektromobilů a jejich sny o "hezkém" mixu. To jaký máte svůj osobní mix záleží jen na tom kolik el. energie spotřebováváte pro svoji potřebu. Kvůli lidem s malou spotřebou ty prasácké nechtěné uhelky fakt nejedou. Kdyby byli všichni jako oni, tak můžou z fleku zastavit svůj provoz a všechno utáhnou jaderky a OZE. Čím vyšší máte spotřebu, tím horší máte svůj osobní mix. Jste hodně nad tou "čistou kvótou", pro všechny spravedliově stejnou. Takže pokud zaměstnáváte jak to tepelné čerpadlo tak ten elektromobil, budete hodně nad. Ono by úplně stačilo, kdyby lidé platili dvě sazby za elektřinu. Nižší sazbu za čistou elektřinu, do té kvóty a vyšší sazbu, jako uhlíkovou daň, za tu elektřinu nad tu osobní kvótu. Hned byste měl jasno jaký máte osobní mix a jak moc právě kvůli vám musí jet nechtěné uhelky. Samozřejmě s tím tepelným čerpadlem budete spotřebovávat hodně špinavé elektřiny, ale pořád to bude celkově čistší než pálení uhlí v kotli díky topnému faktoru COP. Toho uhlí se na vytopení domu spálí míň.
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před 11 měsíci
Marek Sýkora Majitelům mobilů také vyčítáte, že jedou na uhlí, protože dříve tady mobily nebyly a navýšení spotřeby se bralo z uhelek? Chodíte po vesnicích a říkáte lidem, co přešli z kotle na uhlí na tepelné čerpadlo, že je lepší pro životní prostředí a lepší vzduch na vesnici topit nadále z kotlů v baráku, že elektřina je stejně z uhlí? Fakt tyhle argumenty jsou naprosto dětinské až směšné. Další diskuze nemá cenu, chci se bavit s názorovým oponentem, který dokáže přemýšlet nad svými argumenty. Přeji Vám hezký zbytek týdne.
Matěj HerrMann
Matěj HerrMann Před 11 měsíci
A pak že Multipla je hnusný auto :D
Marek Sýkora
Marek Sýkora Před 11 měsíci
Multipla je pavouk s šesti očima.
Martin Liberda
Martin Liberda Před 11 měsíci
Matěj HerrMann Multipla je tak hnusná až je krásná...😅
Libor
Libor Před rokem
Myslím, že byste měl být schopen inzerentovi vysvětlit, že ignorace srovnání s Model 3, je trapná a řadu lidí uráží. Už je to podruhé, takže unsubscribe.
Libor
Libor Před 11 měsíci
@Pavel Flajšhans tenhle argument bych bral kdyby bylo na trhu 50+ EV v téhle cenové kategorii. Pokud je na trhu stěží pět, tak bude každý zájemce do nějaké míry zvažovat všech pět. Jinak je tam hodně aspektů specifických pro EV a ty určitě za srovnání stojí. Kolega nedavno koupil ojetou i3 a jediný argument proti M3 byla (cenová) dostupnost.
Filip Vodička
Filip Vodička Před 11 měsíci
@Pavel Flajšhans Nemusel BMW přímo stavět vedle Tesly, ale mne by, zajimalo třeba to srovnání kvality provedení, nebo zda se lépe ovládal infotainment v BMW přes joy kolečko, nebo přes tablet v Tesle. A celkový rozdíl toho, jaký pocit v těch autech je. Samozřejmě chápu, že i3 je auto spíš pro jednoho, zatímco T3 je v podstatě rodinný sedan.
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před 11 měsíci
Filip Vodička Tak Octavie je také ve stejné cenové hladině jako Hilux a také to nikdó nestaví vedle sebe.
Filip Vodička
Filip Vodička Před 11 měsíci
No srovnání jsem také očekával. Nejen pro stejný pohon, ale i pro podobnou cenovou hladinu... Takže za mne zklamání a skutečně to působí spíš jako marketingové video 🤔
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před 11 měsíci
Libor Sirotek Ono není co srovnávat. To jsou jiná auta, každé pro jiné potřeby. Asi jako kdybyste chtěl srovnávat krátkého hatchbacka Golfa se sedanem BMW 3 jen proto, že mají společný pohon.
MTM .-.
MTM .-. Před rokem
Je to jedno z nejnebezpečnějších aut podle crash testu 🙅‍♂️
Tomáš Zajíček
Tomáš Zajíček Před 11 měsíci
Co to meleš, stačí pár kliků a tady je info: www.euroncap.com/en/results/bmw/i3/8863 Vše je naprosto v pohodě.
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před 11 měsíci
Můžete říct, z jakého zdroje čerpáte? Protože třeba Euro NCAP tvrdí opak. Má 4 z 5 hvězdiček. A to ta jedna hvězda mu unikla díky asistentům, ochrana dospělých a dětí je naprosto v pohodě.
Peter Hanak
Peter Hanak Před rokem
Nevyskúšaš aj E citigo dík Peter Hanák Slovensko
Desperoro
Desperoro Před rokem
Ty titěrný kolečka mne na tom asi fascinují nejvíc a zároveň odrazují
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před rokem
Desperoro Já tomu říkám pizza gumy. Když mi přezouvají i3, tak sundané to fakt vypadá jako větší pizza. 😃
bobotrinec
bobotrinec Před rokem
Kdysi super rady a tipy pro iOS a Apple ted už reklamka.....jednou Audi zed BMW....😟😣
Dominik Hasil
Dominik Hasil Před 11 měsíci
S tímhle naprosto nesouhlasím, pan Petr se stále věnuje Applu jako takovému a k tomu přidává širší rozhled v elektronice a celkově v pokroku, který náš svět zažívá. Málokdo nám tohle umožňuje v takovéto kvalitě. (:
David Kohn
David Kohn Před rokem
Tak dej unfollow a nemáš co řešit.
Tom B
Tom B Před rokem
Jenom kvůli tobě mám CSposts protože děláš fakt topovy videa
Tom B
Tom B Před 11 měsíci
Dík kamo
Tomas
Tomas Před 11 měsíci
Tom Bernat zkoukni joe rogan experience podcasts a budes mit duvody dva
Pavel Ondriaš
Pavel Ondriaš Před rokem
Za skoro stejnou cenu je lepsi Renault Zoe 41kw a nebo i novy 52kw s CCS nabijenim. Ja mam Zoe 41kw. Jezdil jsem i v BMW i3. Nejvetsi nevyhody BMW i3 za mne - v zatackach nestabilni, pravdepodobne, protoze je vysoke a ma velka tenka kola (ktera mimochodem lze objednat pouze od BMW s "exkluzivni" cenou), otevirani zadnich dveri stylem otevrit predni dvere a az pak zadni, nabijeni 11kw a nebo 50kw (nelze 22kw), BMW ma mnohem mensi realny dojezd na ECO mod nez Renault Zoe. Doufam, ze bude i recenze na Renault Zoe!
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před 11 měsíci
Pavel Ondriaš To není jen o kvalitě interiéru. Prostě mi to nesedlo a nic s tím nenadělám, je to čistě subjektivní záležitost. A také mě i3 dostala s malým rejdem, to auto se dokáže otočit na pětníku a zaparkovat do podélného parkování, kam se ani Fabia nevejde. Ty přední kola, když nemají náhon a krátký převis dělají při parkování ve městě kouzla.
Pavel Ondriaš
Pavel Ondriaš Před 11 měsíci
@Pavel Flajšhans je pravda, ze u prvniho a druheho Zoe je mnohem slabsi Renault v kvalite interieru, ale Renault Zoe 52kw je uz mnohem dale. Ale i tak respektuji vas nazor a kazdemu prece jen vyhovuje neco jineho. Ja vetsinou take nabijim "pomale" protoze je to levnejsi v Norsku a nekde i dokonce zdarma, parkrat do mesice 22kw. Tyto auta jsou dobre stavena pro mesta, na denni delsi vdalenosti je asi nejlepsi Tesla, ale ta je v jine cenove kategorii a nebo potom novejsi Nissan Leaf.
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před rokem
Já to mám obráceně. Mě zase vůbec nesedl interiér Zoe a jeho infotaiment. A vzhledem k tomu, že v autě trávím denně několik hodin, tak tohle nepřekousnu. A zadokolka mě baví víc, když povypínám asistenty, tak si v zimě krásně zadrfituji. Dojezd je v pohodě (mohu nabíjet doma i v práci) a nabíjení mi vyhovuje, stejně nabíjím zpomaleně, místo 11 kW pouze s 8 kW. Ať jste spokojen a přeji hodně najetých kilometrů!
Radek Knybel
Radek Knybel Před rokem
Opět skvělé video, videa o elektroautech od Petra jsou opravdu top
Pavel Tichý
Pavel Tichý Před rokem
Před rokem a půl jsme si BMW i3s pořídili jako druhý vůz do rodiny. Před tím jsme měli dva 3L diesely - zbytečně. Byla to rozumná volba. Aktuálně máme 3L SUV stejné značky na delší cesty a i3s na každodenní ježdění. Vlastně to dopadlo tak, že žena jezdí s SUV a já v i3. Jsem s i trojkou opravdu spokojený. Nabíjím víceméně doma v garáži (BMW Wallbox jsem dostal k vozu jako bonus). Což vlastně znamená, že nabíjení nemusím z 99% vůbec řešit. Přijedu domů připojím wallbox, noční proud + speciální tarif od ČEZ a ráno je auto na 100 procentech. Často jezdím pracovně z KV do Prahy a s i3 je cesta naprosto v pohodě. V Praze po schůzkách nabiji zdarma, za cca 45 minut mám plně nabito (mezitím si skočím na oběd, kafe) a v pohodě jedu zpět do KV. Stejně tak jezdíme s autem na nákupy do blízkého německa (cca 70 km tam a 70 zpět). Do kufru auta se s přehledem vejde nákup - plný košík. Co je dobře ve videu popsáno je vnitřní prostor. Z venku auto trochu klame, uvnitř je místa opravdu dostatek, pocit je opravdu jako v SUV. V plném obsazení jezdíme 2 dospělí a 2 děti. Jízdní vlastnosti auta = zábava, to zrychlení bavit asi nepřestane nikdy. Auto je drahé, ale mě dává v mnoha věcech smysl a než jsem se pro něj rozhodl, promyslel jsem si to. Bezhlavě jsem do něj nešel. Oproti Tesle jsem zvolil BMW kvůli servisu, kvalitě zpracování a spolehlivosti. Nemám 350-400 km dojezd, ale na to máme druhé auto.
Tomáš Zajíček
Tomáš Zajíček Před 11 měsíci
Díky za minirecenzi. Osvěží to, když se člověk musí stále v diskusích proplétat "hejty" na EVs.
TV Jablko
TV Jablko Před rokem
Elektroauta jsou BLBOST
TV Jablko
TV Jablko Před 11 měsíci
@Martin Liberda to si rozhodně nemyslím elektroauta jsou neekologická, drahá a nepraktická
Martin Liberda
Martin Liberda Před 11 měsíci
Za pár let řekneš to samé o naftě a benzínu.
Tomáš Zajíček
Tomáš Zajíček Před 11 měsíci
@Adam Kupský Výroba vodíku je energeticky velmi náročná, vodíkové stanice šíleně drahé. Elektrika je relativně levná, máme ji v milionech zásuvek kdekoli a rychlodobíječky jsou levné (z pohledu čezu, eonu, ...). Elektriku si dokonce někdo i vyrábí na vlastní střeše, to s vodíkem nikdy nebude možné. Ano baterie potřebují hodně vylepšit v mnoha parametrech, ale teď se rozjíždí kolem baterií tak brutální výzkum, že se nebojím o rychlé zlepšení mnoha parametrů během několika let.
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před rokem
@Adam Kupský A vodík se vyrábí z čeho asi? Z elektřiny. Vodík je neefektivní nesmysl. Má jen jedinou výhodu, že se dá rychle natankovat. Ale to je bohužel všechno. Na 1 kg H2 (cca 100 km) spotřebujete jen při výrobě 65-80 kWh. A to neřeším cenu přepravy, skladování, atd., protože H2 je výbušná děvka. Na tu samou energii při nacpání do accu ujedete 300-400 km. Takže asi tak. V Norsku s vodíkem už skončili, kdy jim vybuchla jedna stanice, tak zavřeli už všechny a majitelům vodíkových aut nabídli elektrická auta zadarmo. Jinak milion elektrik (při průměrném nájezdu v ČR okolo 10 tisíc km a průměrné spotřebuje 20 kWh/100km) potřebuje ročně 2TWh elektřiny. Za 2018 jsme vyvezli (po odečtu importu) přes 13 TWh. Takže asi tolik k náročnosti na zdroje.
Ondřej Kvinta
Ondřej Kvinta Před rokem
@Adam Kupský "Neuvěřitelně ničí prostředí" to i těžba ropy, uhlí, mědi, těžba dřeva. Tahle těžba má ale možnost snížit celkové dopady pro prostředí, ve kterém budou žít naši potomci.
N1ckey
N1ckey Před rokem
za mě jedeno z mala el aut co bych si koupil,,ja jsem zastance toho že EL auta prozatím kord v čr mají smysl jen ve městě maximálně přímestský provoz a taky jen ve městě pro mě EL auto poráží spalovací i hybridní motory už jen kvuli studeným startům při popojíždění nebo v kolonách.. .. takže ty velký EL SUV si myslím že je prozatim zbytečnost .. ale konkrétně i3 je hodně promakaný auto kord na svojí dobu (y) hlavně za ty prachy se cítíte v tom autě tak adekvátně jste obklopeni kvalitníma materialama a skvělým zpracováním ,třeba “konkurent” Renault ZOE stojí skoro milion a uvnitř se cítíte jako v cliu za 300k,klasickej plasťák 🙈
Filip Šavel
Filip Šavel Před rokem
Přesně, i3 dává smysl jelikož je to primárně městské auto, kde je elektromotor nejúčinnější a buduje se zde i nabíjecí infrastruktura. Navíc způsob jakým se vyrábí je přelomový - např. využití starších baterií z i3 a i8 v robotických vozítkách, vodíkové “ještěrky” atd. Kdyby bylo víc takových elektroaut, neměl bych s tím problém. Bohužel větší popularitu mají eSUV, i když výrobci jen plní přání zákazníků. A pokud jde o cenu, tak je sice vyšší, avšak použité materiály - karbon a hliník, drahé baterie a určitá prémiovost něco stojí. Tedy 1,2 milionu je myslím si přiměřená cena.
Jan Záruba
Jan Záruba Před rokem
normální člověk za ty peníze koupí BMW 3
Jorgen CZ
Jorgen CZ Před 11 měsíci
@DarkSimon Moje řeč.
Jorgen CZ
Jorgen CZ Před 11 měsíci
@DarkSimon A řekl bych i po pár letech provozu i na spotřebě elektřiny, tedy na nákladech na 1km....
DarkSimon
DarkSimon Před 11 měsíci
A na servisních nákladech zaplatí cenu jednoho dalšího BMW 3 :)
Jan Záruba
Jan Záruba Před rokem
@David Kohn ja ji mam :)
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před rokem
Normální člověk si koupí to, co splňuje jeho potřeby. Pro někoho to je řada 3, pro někoho řada i3.
Tony Zouhar
Tony Zouhar Před rokem
Mercedes mělo elektromobil v roce 1950
David Kohn
David Kohn Před rokem
A co jako? František Křižík ho měl už v roce 1895. To video není o tom, kdo přišel první s elektromobilem.
David Kolařík
David Kolařík Před rokem
Co je pravdy na tom že série i3 je kompletně vyrobená z reciklovanych materiálů ? :)
Tomáš Zajíček
Tomáš Zajíček Před 11 měsíci
částečně
David Kolařík
David Kolařík Před 11 měsíci
@TV Jablko to odpovídá :D
Jachym Kahanec
Jachym Kahanec Před rokem
8:20
TV Jablko
TV Jablko Před rokem
Recyklovaných z čj za 5
Richard Sándor
Richard Sándor Před rokem
Skvelé zhrnutie, tiež som ho nechápal, ale už chápem :) skvelá idea.
Micadona
Micadona Před rokem
Cozpak o to... bavit to muze asi kdekoho ale zivot neni jen o zabave! Ve chvili, kdy clovek zapremysli nad ekonomickou strankou veci, zjisti, ze vzhledem k cene a k vyuzitelnosti je to pro drtivou vetsinu lidi naprosty nesmysl.
DarkSimon
DarkSimon Před 11 měsíci
Když si člověk kupuje nové (i spalovací) auto, tak je to zpravidla proto, že s autem jezdí docela hodně. No a čím víc autem jezdíte, tím víc se vám elektromobil vyplatí. Nejde jenom o ušetřené náklady na palivo díky tomu, že vás jízda na elektřinu stojí zlomek ceny na ujetý kilometr, ale hlavně o ušetřené servisní náklady, na kterých ušetříte ještě víc než na palivu.
Michal Grulich
Michal Grulich Před rokem
@Micadona Naopak, pro drtivou většinu lidí co jezdí autem denně 100km to smysl dává. A budete se divit, pro mě i ekonomický, stačí si spočítat kolik zaplatíte ročně za provoz srovnatelně starýho naftovýho/benzínovýho auta s nájezdem 25.000km/rok
Micadona
Micadona Před rokem
No vzdyť rikam... pro drtivou vetsinu!
Martin Hocek
Martin Hocek Před rokem
Jak pro koho.
krcak42
krcak42 Před rokem
Neznám nikoho komu by se to auto libilo. Přijde mi naprosto ohavný.
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před 11 měsíci
krcak42 To není právě o extrému. Ten kamarád jede ráno 15 km do práce a odpoledne zase zpátky. A to je prakticky vše. Předchozí auto se mu prakticky ani neohřálo. Tímhle stylem by se mu ta X5 M50d rozsypala za 2 roky.
krcak42
krcak42 Před 11 měsíci
Pavel Flajšhans Tak to jsem mozna radsi ze sel do i3 misto X5 v Mku :D kazdopadne sel teda z extremu do extremu
krcak42
krcak42 Před 11 měsíci
David Kohn ne nenastve :D at si kdo chce kupuje co chce, jen proste nechapu jak jich muzu po Praze potkavat tolik.
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před rokem
Je to spíše taková tak "francouzská kachna". Buď ji miluješ nebo nechápeš. 😆 Před lety jsem trvdil manželce, proč si lidi kupujou taková hnusná auta jako i3, že když je to elektrický, tak to přece neznamená, že se na tom musí designér vyřádit, aby to odlišil. No... A pak jsem si do toho jednou sedl, svezl a... oblíbil jsem si ho (a koupil). Kamarád si ho koupil 2 týdny po mně, co se s i3 svezl, další kamarád si i3s před půl rokem pořídil, když zrušil objednávku X5 M50d a můj táta si i3 pořídil před rokem, aby si udělal radost na důchod. A spokojeni jsme všichni.
David Kohn
David Kohn Před rokem
A stejně si ho lidi kupují, to naštve, co?
Daniel Povolný
Daniel Povolný Před rokem
Já jsi už si dnes neřeknu to je futuristický já jsem si na to zvykl už před 2 rokama
Jakub Turek
Jakub Turek Před rokem
Řada "i" jsou městská auta? Jasně, BMW i8 je typické městské auto, ideální třeba do města na nákupy.
Jakub Turek
Jakub Turek Před 11 měsíci
@Honza Brtek Tvrdý podvozek mám u auta raději, než měkký, mám auto s tvrdším podvozkem a lepšími jízdními vlastnostmi než většina lidí v Česku (nemám Škodovku, která je v Česku nejoblíbenější). Spotřebu neřeším, jezdím v létě za 10 l/100 km, v zimě asi za 11 l/100 km. Delší vzdálenosti jsem měl na mysli třeba jízdu po D11 z HK do Prahy nebo například z Východních Čech z Podkrkonoší do jižních Čech do Třeboňska (bez dálnice).
Honza Brtek
Honza Brtek Před 11 měsíci
@Jakub Turek Tak protože je sportovní, tak je tvrdé - né moc pohodlné na delší cesty. Stejně tak, když jedeš někam dál, tak většinou potřebuješ s sebou nějaký věci. Podívej se sám, kolik má úložnýho prostoru. Co se spotřeby týká, tak je dobrá jen když máš kombinaci motorů a baterka vydrží okolo 50km. Další věc jsou nájezdy starších i8, které jsou na bazarech. To Ti taky může napovědět, jak je to auto používaný :) Okrsky / město jsou ideální. Dálnice jednou za čas zvládne ale pravidelně to nebude nejlepší volba (a to jsem velkej fanoušek i8:D)
Jakub Turek
Jakub Turek Před 11 měsíci
@Honza Brtek Proč ne? Co je na tom špatně? Já v tom tedy nevidím problém.
Honza Brtek
Honza Brtek Před 11 měsíci
@Jakub Turek No sportovní nízký hybrid na 98 oktanovej benzín je to poslední co chceš na delší cesty.
Pavel Flajšhans
Pavel Flajšhans Před rokem
@Jakub Turek Na delší cesty byste fakt nechtěl i8 používat. Měl jsem ho zapůjčené a po pár dnech jsem měl jasno. Je to fantastický sporťák, fakt bomba. Ale bohužel takové páteční auto. V pátek odpoledne přijet domů, vzít si i8, vyblbnout se kolem města, pak ho vrátit do garáže a zase týden jezdit s i3. S i8 bych si nedovedl představit, že v něm každý den trávím několik hodin a jezdím po městě, jako to dělám s i3.
Erik Zeman
Erik Zeman Před rokem
2
1 subscriber without videos
1 subscriber without videos Před rokem
1
Elektromobil BMW i3 - souznění | Electro Dad
29:59
Michajlov - Limit (Dokument)
21:42
1312 Records
zhlédnutí 55K
SIMA - Lovesong (prod. Gajlo & H0wdy)
3:37
SIMA Official
zhlédnutí 660K
Test BMW i3 - TOPSPEED.sk
33:27
TOPSPEED. sk
zhlédnutí 67K
Co jsme udělali s Hummer H2? (1. díl)
14:07
Egmont Garage
zhlédnutí 71K
Jak podniká Petr Mára
48:04
Na volné noze
zhlédnutí 35K
Autocentral 111 - BMW i3 94Ah REX
10:29
Míra Hejda
zhlédnutí 44K
Used BMW i3 1 Year Later
07:37
Electrifying Chris
zhlédnutí 178K
Michajlov - Limit (Dokument)
21:42
1312 Records
zhlédnutí 55K
SIMA - Lovesong (prod. Gajlo & H0wdy)
3:37
SIMA Official
zhlédnutí 660K
Apple is not what it used to be.
12:54
Mrwhosetheboss
zhlédnutí 1,4M
ZAVALUJE MĚ WISH - WEEK #237
21:40
Stejk
zhlédnutí 90K
Everleigh Let This Happen While Watching Posie..
12:01
Cyberpunk 2077 Limited Smartphone Unboxing
9:00
Unbox Therapy
zhlédnutí 1,6M